Gęsina na św. Marcina


6 listopada 2021

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Pałac Goetzów został wybrany jako miejsce otwierające XIII edycję akcji „Gęsina na Św. Marcina”.
We współpracy ze Slow Food Polska już 6 listopada zapraszamy Państwa na kolację degustacyjną! Podczas wieczoru zaserwujemy wspaniałe dania na bazie gęsiny przygotowane według autorskich przepisów najlepszych szefów kuchni. Nie zabraknie także doskonałego wina Świętomarcińskiego z Winnicy Turnau.

Zaproszeni kucharze:

Mateusz Ciołko – LUBLIN
Umiejętności wyciągnięte z domu rodzinnego oraz doświadczenie zdobyte w profesjonalnych kuchniach wykreowały jego obecny styl. Pasją do wyrobu domowych wędlin zaraził się od ojca, przy mamie nauczył się kisić, marynować i robić przetwory. Produkty do swoich dań znajduje głównie wśród niewielkich rodzinnych producentów i rolników.
Laureat akcji Gęsina na św.Marcina 2017/2018.

Mateusz Guzik – KRAKÓW
Kunsztu kulinarnego uczył się pod okiem najbardziej znanych i cenionych krakowskich szefów kuchni. W swoją pracę wkłada wiele pasji i miłości do gotowania oraz wiedzę i doświadczenie. Jego kuchnia to połączenie tradycji z nowoczesnością, w której wykorzystuje produkty najwyższej jakości, pochodzące od krakowskich producentów. Finalista polskich i zagranicznych konkursów kulinarnych.
Laureat akcji Gęsina na św. Marcina 2018/2019.

Dawid Klimaniec – POZNAŃ
Kucharz z 14 letnim doświadczeniem, kreatywny zwolennik naturalnych smaków w nie oczywistej odsłonie. Jest laureatem wielu konkursów kulinarnych m. in. Cieszyńskie Smaki, Międzynarodowy festiwal Pstrąga czy Mistrzostw Polski w podawaniu Baraniny. Miejscem, które ukierunkowało go najbardziej była Restauracja „OX” prowadzona przez niesamowity duet – Stephena Toman i Alaina Kerloc’h. W 2015 roku Ox znalazł się w World’s 50 Best Restaurants a w 2016 zdobył jedną gwiazdkę Michelin, którą utrzymuje do dziś. Od 2017 roku objął stanowisko Szefa Kuchni w Restauracji FIGA w Plewiskach. Laureat akcji Gęsina na św. Marcina 2019/2020.

Data wydarzenia:
6 listopada 2021

Miejsce:
Pałac Goetz

Rezerwacje:
146865600
kontakt@palacgoetz.pl