Wieczór Piwny [21.03.2020]

Wieczór Piwny [21.03.2020]

Wieczór Piwny w Pałacu Goetzów to propozycja nie tylko dla smakoszy tego złotego trunku, ale przede wszystkim dla tych, którzy w pięknych wnętrzach Pałacu Goetz, przy wyśmienitym menu i w dobrej atmosferze chcą poznać tajniki dziedzictwa Goetzów. To wyjątkowe wydarzenie zaplanowano na 21 marca.

Wieczór został przygotowany w bardzo ciekawej formule – ekskluzywna kolacja przeplatana krótkimi, ciekawymi prelekcjami, degustacja piwa leżakowanego w beczkach po Cherry Okocim Sherry Oloroso, nuta historii i wiele ciekawostek, których znajomość zaskoczy niejednego z obecnych.

W trakcie wieczoru będzie można obejrzeć wystawę zabytkowych butelek używanych w browarze, poznać, a nawet zakupić najmocniejsze piwo świata – Snake Venom Brewmeister (67,5% alkoholu), zapoznać się z historią zarówno Browaru Okocim, jak i historią rodu Goetzów.

Niewątpliwie ciekawym eksponatem, którego obecność zaszczyci ten wieczór będzie pierwsza wyprodukowana w Polsce puszka z piwem.

Jednym słowem Wieczór Piwny został zaplanowany w takiej formule, by każdy z Uczestników wyszedł nie tylko bogatszy o doznania smakowe, ale i o kroplę wiedzy zamkniętą w bursztynowej oprawie.

Wyjątkowe i niepowtarzalne piwa, a do tego kolacja z menu również inspirowanym piwem:

Przystawka zimna: Marynowana w piwie troć, podana z piklowanym agrestem i pudrem oliwkowym
Przystawka ciepła: Grasica cielęca podana z zabaione na bazie piwa oraz chrust z chleba
Zupa: Krem z topinamburu podany z piwnym ciastem
Intermezzo: Sorbet z mirabelki z radlerem limonkowym
Danie główne: Zapiekane żeberka wieprzowe, duszona czerwona kapusta, kluski leniwe i sos ze słodu monachijskiego
Deser: Trufle piwne.

 

– Snake Venom Brewmeister – najmocniejsze piwo świata, pochodzące z browaru Brewmeister. Jest to piwo o zawartości 67,5% alkoholu. Kolor piwa ciemno bursztynowy, brak nagazowania ze względu na wysoki poziom alkoholu. Alkohol jest mocno wyczuwalny, jednak Snake Vennom nadal smakuje jak piwo z dobrą dozą chmielu. Ma słodki, orzechowy aromat, owocowy smak i ogniste, intensywne wykończenie. Każda warka jest badana przez browar przed butelkowaniem.

– Piwo Pałac Goetz – wyprodukowane specjalnie dla Pałacu Goetz przez Browar Okocim. Dostępne Pałac Goetz Jasne – jasne chmielowe piwo o wyrazistym smaku i charakterystycznej zbilansowanej goryczce, oraz Pałac Goetz Ciemne – które dzięki połączeniu kilku rodzajów słodów osiągnęło niepowtarzalną ciemną barwę oraz głęboki, szlachetny smak.

Start: 21.03.2020, 18:00
Koszt: 250 zł/os

Rezerwacje: bstanczewska@palacgoetz.pl
+48 533 167 792 | +48 14 686 56 09