Filmowa lokacja


Pałac zachwycił swym urokiem świat filmu i niejednokrotnie przeobrażał się w spektakularny plan zdjęciowy.

Produkcje filmowe

Produkcje filmowe

Znani reżyserzy zarówno polscy, niemieccy, a nawet bollywoodzcy znaleźli w Pałacu idealne przestrzenie dla swoich filmów.
Pałac upodobali sobie między innymi Wojciech Smarzowski oraz Agnieszka Holland.

Obywatel Jones

Agnieszka Holland


Odważny film Agnieszki Holland to oparta na faktach opowieść o angielskim dziennikarzu (Gareth Jones), który po wielu perturbacjach związanych z ominięciem stalinowskiego reżimu udaje się na Ukrainę, gdzie głód zabija miliony ludzi.

Pałacowe wnętrza na czas planu filmowego przeobraziły się w ambasadę Związku Radzieckiego, a nieodremontowane jeszcze wówczas pomieszczenie biurowe stało się pokojem Jonesa.

Światowa premiera filmu miała miejsce 10 lutego 2019 w Berlinie. Obraz zdobył nagrodę główną Złote Lwy na 44 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i wszedł na ekrany polskich kin 25 października 2019 r.

Pod Mocnym Aniołem

Wojciech Smarzowski


Jest to ekranizacja powieści Jerzego Pilcha pod tym samym tytułem. Bohaterem filmu jest Jerzy (Robert Więckiewicz) pisarz i alkoholik. Moment zakochania w młodej dziewczynie i poczucie, że ma po co i dla kogo żyć, staje się przełomowym w walce z nałogiem.

Premiera filmu odbyła się 17 stycznia 2014 roku

Kler

Wojciech Smarzowski


Budzącym sporo kontrowersji filmem Wojciecha Smarzowskiego jest „Kler”, do którego wiele scen zostało nakręconych w Pałacu Goetz.
Reżyser umieścił kurię biskupią w pałacowej bibliotece, gdzie Janusz Gajos wypowiada słynne zdanie: „złote a skromne…”.

Do filmu wykorzystano również sale bankietowe oraz Atrium. Skrzydło wschodnie Pałacu posłużyło jako seminarium dla młodych kleryków, natomiast jeden z pokoi pałacowych był miejscem gdzie przygotowywano ujęcia z Jackiem Braciakiem, który wcielił się w rolę kontrowersyjnego księdza.

Premiera filmu odbyła się 28 września 2018 roku.

Bose: Dead/Alive

Pulkit


Szokującą, ze względu na scenografię Pałacu, była produkcja dramatu historycznego „Bose: Dead/Alive” w reżyserii Pulkita dla Bollywood.

Bohaterem filmu jest Subhas Chandra Bose, indyjski polityk niepodległościowy, który w fakcie, że Indie są kolonią angielską widział tylko zysk tych ostatnich. W czasie II wojny światowej walczył o uwolnienie Indii spod wpływów brytyjskiego imperium, szukając wsparcia u nazistów i nie wahając się skierować swoich kroków do samego Hitlera. Te właśnie sceny kręcono w Pałacu, który przeistoczył się na czas realizacji zdjęć w kwaterę główną kanclerza III Rzeszy.

Ciekawostką jest fakt, że odtwórca roli nieprzystępnego kanclerza III Rzeszy w rzeczywistości posiadał komiczne wręcz poczucie humoru i swoim śmiechem potrafił rozładować nawet najbardziej napiętą atmosferę podczas kręcenia filmu.

Premiera filmu odbyła się 20 listopada 2017 roku.

Fitoor

Abhisheka Kapoora


Bollywoodzki reżyser odnalazł Pałac jako idealne miejsce dla swojego filmu „Fitoor” (w luźnym tłumaczeniu: obsesja, namiętność, szaleństwo). Jest to ekranizacja znanej powieści Karola Dickensa „Wielkie nadzieje”.

Film jest miłosną historią trwającą od dzieciństwa po wiek dojrzały dobrego artysty, którego pochodzenie społeczne nie pozwala na małżeństwo z ukochaną. Być może wszystko potoczyłoby się dobrze, gdyby w próbę mezaliansu nie wmieszała się skrzywdzona w swojej miłości matka.

W czasie kręcenia tej produkcji Pałac przeobrażał się w różne role – z miejscem wystawy w Londynie włącznie. Jedna z sal bankietowych została przemalowana na potrzeby filmu na kolor czerwony, a montaż ogromnego łóżka, które ma swoje 5 sekund w filmie zajął kilka dni. Innym ciekawym eksponatem w filmie był gipsowy koń, którego rzeźbę przygotowywano na miejscu z dużą pieczołowitością oraz ogromną pracą – symbol pierwszego spotkania z ukochaną.

Premiera filmu odbyła się 12 lutego 2016 r.

Produkcjetelewizyjne

Produkcje telewizyjne

Polskie produkcje telewizyjne również odkryły uroki miejsca wykorzystując je w swoich programach i serialach.

Erynie

Borys Lankosz


Erynie to pasjonujący serial na podstawie kultowych kryminałów Marka Krajewskiego.
Marcin Dorociński wciela się w postać kontrowersyjnego komisarza Edwarda Popielskiego, który zaczyna prowadzić prywatne śledztwa. Z powodu padaczki, aktywowanej przez światło słoneczne, funkcjonuje głównie nocą. Działa poza prawem, którego jest oficjalnym stróżem.

Pałac Goetz został rezydencją Hrabiego Józefa Bekierskiego, którego gra Marcin Bosak.

Serial wyemitowany został 25 października 2022 roku.

Obejrzyj ten odcinek na VODTVP

Miasto Skarbów odc. 8

Piotr Jaworski


Nie bez kozery Pałac stał się tłem 8 odcinka „Miasta Skarbów”. To wyprodukowany przez Telewizję Polską serial kryminalny, którego bohaterami są ludzie rozmiłowani w dziełach sztuki. Ich miłość do sztuki jest tak wielka, że staje się motywem popełnienia zbrodni.

Obejrzyj ten odcinek na VODTVP

Drogi wolności odc. 12

Maciej Migas


Intrygująca historia trzech młodych sióstr, w role których wcielają się: Paulina Gałązka (Marynia), Katarzyna Zawadzka (Alina) i Julia Rosnowska (Lala). Akcja serialu rozgrywa się w latach 1914-1926. Na fali kończącej się wojny bohaterki zakładają w Krakowie tygodnik „Iskra”. Jego pierwszy numer, po wielu perturbacjach, ukazuje się 11 listopada 1918 roku.

Pałac stanowił miejsce filmowych zaślubin Zuzanny Zielińskiej z Antonim Królikowskim.

Obejrzyj ten odcinek na VODTVP
Scena zaślubin z serialu Drogi wolności zrealizowana w sali bankietowej w Pałacu Goetz
Kadr z programu MasterChef Polska realizowany na terenie Pałacu Goetz

MasterChef Polska Sezon 3, odc. 6

Maciej Sobociński


Polski program kulinarny emitowany od 2 września 2012 na antenie TVN, oparty na brytyjskim formacie o tej samej nazwie. Pałac stanowił tło luksusowego miejsca w którym uczestnicy mieli przygotować śniadanie dla wymagających gości.

Obejrzyj ten odcinek na YouTube

MasterChef Junior sezon 3, odc. 6

Maciej Sobociński


Od 2016 emitowana jest również polska wersja programu MasterChef Junior, w którym biorą udział dzieci w wieku 8–13 lat, a jurorami są: Mateusz Gessler, Michel Moran, Anna Starmach.

W tym odcinku młodzi kucharze stanęli przed nie lada wyzwaniem, ponieważ musieli wykazać się swoimi umiejętnościami kulinarnymi w ogromnej kuchni Pałacu Goetz pod okiem szefa kuchni.

Obejrzyj ten odcinek na TVN Player

Sesje zdjęciowe

Spektakularne wnętrza pałacu są łakomym kąskiem dla projektantów mody, którzy swoje kolekcje chcą prezentować w unikatowy sposób. Jedną z sesji swojej kolekcji wykonała firma POCA & POCA, produkująca kreacje dla arabskich kobiet z Emiratów Arabskich i Kataru. Wnętrza pałacu wykorzystywane były również do stworzenia pięknego kalendarza OE Industry.

 POCA & POCA

 OE INDUSTRY

Reklamy

Pałacowe wnętrza były także tłem dla reklam takich marek jak Danio czy Unilever.

Danio


Reklama powstała z okazji 10-lecia małego Głoda. Pałac stanowił tło imprezy urodzinowej małego Głoda na której pojawiło się wiele ciekawych gości jak Mumia, Dracula, Cruella De Mon, Królowa Śniegu czy chodząca ręka z Rodziny Adamsów. Reklama miała 600 tyś. wyświetleń na YouTube.

Lifebouy


W 2014 roku Pałac wziął udział w reklamie mydła dezynfekującego marki Unilever. Akcja rozgrywa się w Wielkiej Brytanii.

Produkcje w Pałacu

Zapraszamy do kontaktu

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania
i przygotujemy dla Państwa indywidualną ofertę.

Wyślij zapytanie